školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Autorské čtení Křest CD Performance Prezentace

Ajznbony (pražská otázka nádražní)

tichý večer o halasících vlacích
St 29.1. - 19:30

Krajina pražských pražců kolem kolejí mezi nádražími Strašnice a Žižkov, Libeň a Bráník, Bubny a Bubeneč, Vysočany a Strašnice, Veleslavín a Vršovice, Dejvice a Hrdlořezy.

Velká Praha čítá dnes nejméně 4 tucty velkých a malých nádraží, překladišť, zastávek a síť desítek kilometrů trati. Železnici zblízka i zdáli zaslechnete v každé pražské čtvrti, jedoucí vlak je spolu se zkouškou sirén, helikoptérou a letadlem nejhlasitějším industriálním hlukem. Po kolejích míří do centra a z centra denně přibližně 100 000 cestujících. Rozsah hudebního rejstříku ČD a.s. a Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) začíná u romanticky klouzavých árií brzd posunovaných vagónů a sahá až po death-metallové virbly lokomotivy na železničním mostě.

Radiologická impro-interpretace jízdních řádů pražského ajznbonu obsahuje koláž složenou z těchto ingrediencí: numerologické zaříkávání prostojů, logistiku roztodivných přestupů a dávno zmeškaných spojů, mizející ozvěny kročejů nočních čekáren a nelibých podchodů, mučivé skřípání brzdících souprav na peronech, klikání kol na výhybkách, klinkání strážního zvonku u závor, šepot a supot parních i hluboké dunění diesl lokomotiv, echo drážních amplionů, povely překladišť a točen, perkuse nárazníků na vlečkách, smyčce a žestě koles skřípajících v kloněných zatáčkách, nory a ponory tunelů, vachtrovskou posunčinou návěstí nádraží Strašnice, largo Negrelliho viaduktu a synkopy semmerinku pod Dívčími hrady.

V pořadu zní zvukové (archivní i čerstvé) nahrávky:Slávka Kwi, Petera Cusacka, Michala Kindernaye, Udo Nolla, Miloše Vojtěchovského, Jaroslava Kořána a dalších.

Předčítání z jízdní řádů PID (pražské integrované dopravy):
Ondřej Vavrečka, Miloš Vojtěchovský, Rober Palkovič a další.

hudební doprovod: Petr Vrba a hudební těleso točna pod Bohdalcem

Jediné představení ve střední Evropě! počet míst omezený

křest nového CD Ajznbony s terénními nahrávkami výše zmíněných. které je možné zakoupit za speciální cenu jen tento večer.

poslouchejte audiostream: www.skolska28.cz/stream radia lemurie

Vstupné: 50 Kč – Snížené: 50 Kč

Libeň - nádraží

Attachment 

Další fotografie 

bubny
Seřadiště, foto František Vrbecký