školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Hlavní Galerie

In and Out

Jasmine D. Armstrong, Baillie Vensel a Yeoryia Aslanidou
29.4.2.5.
St 29.4. - 18:00

Výstava mezinárodních studentů katedry CAS + host z katedry FOTOGRAFIE FAMU

Práce Jasmine D. Armstrong, Baillie Vensel i Yeoryia Aslanidou spojuje soustředěný přístup k tématu a hluboké osobní zaujetí. Všechny tři mladé autorky pracují velmi intuitivně, napříč médii a prezentují v galerii určitý stupeň procesu dlouhodobě zkoumaných a citlivých témat.

Jasmine D. Armstrong se ve videu On the out věnuje diskriminaci černochů a rasistickým aspektům násilností. Od možnosti efektní imerzivní instalace nakonec ustoupila a soustředila se na konstrukci videa z působivých nalezených video materiálů z amerických televizních zpráv. Ty jsou na sebe vrstveny a doplněny autorskými gesty, aktivním prohledáváním blogů a tweetů. Dění na obrazovce laptopu je citlivě zaznamenáno s doprovodem zvuků prstů po klávesnici. Videu dominuje výpověď černocha odrážející rasistické zlo zrcadlem angažované pouliční performance.

Baillie Vensel zkoumá zvukové prostředí a jeho rezonanční kvality jako prostředek komunikace mezi svým osobním světem a divákem / posluchačem. Sonická forma naplňuje místnost galerie i prostor autorčina zkoumání. Osobní vzpomínky jsou zde emotivně zpřítomněné a mediací zvuku v prostoru dochází k obnovení duševní rovnováhy, či možná k pozvolnému mizení vzpomínek a transformaci. Baillie odkazuje na slavné dílo “I Am Sitting in a Room“ Alvina Luciera. Zvuk jako dočasné médium, které se v čase neustále proměňuje a zároveň se zapisuje do paměti prostoru.

Yeoryia Aslanidou vytváří mapy cest ze skutečných míst do míst mentálních, kam médium fotografie nedosáhne. Interpretace cesty do Nepálu, v doprovodu čtyř hlavních Jungových archetypálních postav, autorka rozvíjí ve čtyřech imaginárních mapách, v kterých lze nalézt osvícení.

Během vernisáže vystoupí Alexandra Cihanská Machová a Adéla Kudlová.
Ranní píseň I.
Píseň pro hlas a audiovizuální doprovod
Nejdřív se vynoří zvuky. Chvíli jsou něčím jiným - proměna reality. Oční víčko jako hranice mezi dvěma světy. Na vnitřní straně vnitřní projekce a světlo proniká malou škvírkou.

Organizuje FAMU, Centrum audiovizuálních studií a CAS International program ve spolupráci s CET/FAMU International a galerií Školská 28

Další fotografie