školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Archiv

2017

11.3. Dílna Himálajské pohádky aneb Tibet nejen pro děti Doprovodný program pro děti výstavy Tibet očima českých ilustrátorů.
7.3. Diskuse Tibetský oděv – historie a současnost Doprovodný program pro děti výstavy Tibet očima českých ilustrátorů.
28.2. Koncert Koncert Martina Trchová a Patrik Henel Martina Trchová hraje vlastní tvorbu vycházející ze silné ženské písničkářské generace.
23.2. Autorské čtení KINOKABARET: Vojtěch Bohuslav - Co si počneme? Cyklus si klade za cíl představovat tvorbu mladých scénáristů. Dosud nerealizované filmy dostanou možnost alespoň na jeden večer ožít v podobě inscenovaného čtení.
22.2. Meeting Storytelling: Příběhomat Spusťte v sobě stroj, který pohání fantazie. Příběhy, hry a techniky, které vám zvednou vypravěčské ego. Povyprávějte krátký příběh na dané téma a sami se přesvědčíte, že vyprávět umí každý a kdo vypráví, ten vyhrává.
21.2.11.3.20.2. Hlavní Galerie Pohádky Tibetu očima českých ilustrátorů Výstavu pořádá Spolek Lungta, jehož cílem je informovat o dění v Tibetu, tibetském exilu a napomáhat k zachování tibetské kultury.
16.2. Koncert Koncert Kabája - ZRUŠENO Kabája je čistě ženská kapela fungující od roku 2006 a hrající atraktivní folk pro muže i lidi.
15.2.17.2. Uzavření galerie pro veřejnost
11.2.12.2. Dílna Birthday Party workshop Doprovodný program k výstavě Josefa Málka a Evy Pacalové Birthday Party.
7.2. Koncert Koncert Mother Uraño Mother Uraño je název dánské experimentální formace.
5.2. Pro děti Storytelling: Pohádky Slovosledí babičky Kdo by neměl rád pohádky? Ty, které vám přivezeme, nám vyprávěla Slovosledí babička a ta zná tolik pohádek, kolik je na světě malých holek a kluků dohromady.
2.2. Koncert Jakub Čermák: koncert a film Neo-folk čerpající i z tradice české alternativy či cikánského rapu.
26.1. Autorské čtení KINOKABARET: Lucie Kryzová - Polnička Cyklus si klade za cíl představovat tvorbu mladých scénáristů. Dosud nerealizované filmy dostanou možnost alespoň na jeden večer ožít v podobě inscenovaného čtení.
25.1. Meeting Příběhomat: Téma na leden - SVOBODA Pravidelný příběhový cyklus pořádaný STORYTELLING CZ.
17.1.18.1. Uzavření galerie 17. a 18. 1. 2017
16.1. Koncert Koncert Molotow Moloch Quartet Molotow Moloch Quartet je autorská experimentální syntéza různorodých prvků jakékoli hudby, která neodporuje přísnému, leč otevřenému vkusu jeho členů.
12.1. Koncert Dvojkoncert Tomáš J Holý a Kuba Štrba Tomáš J Holý, je český kytarista, Kuba Štrba je všestranný muzikant a bubeník mnoha těles.
11.1.17.2.10.1. Hlavní Galerie Eva Pacalová a Josef Málek: Birthday Party Narozeninová párty je název výstavy spolupracující dvojice Evy Pacalové a Josefa Málka, kteří své 28. narozeniny oslaví právě ve Školské 28, kde diváky pohostí projektem s pracovním názvem Artzines.
11.1.10.1. Mimo Galerií Zsófie Anny Kollár: Inter – views Na konci léta 2016 se ve Lohtce u Berouna odehrál mezinárodní festival Trsy, který podpořila také Linhartova nadace.

2016

19.12. Projekce KINO ASIA: Legenda o Bílém hadovi Filmový vzdělávací cyklus vysoké kvality a nízké rozmrzelosti zaměřený na čínskou operu ve filmu. Provází: Ladislav Čumba.
17.12. Přednáška Petra Arcimovičová: Tibetské cvičení a quiong pro ženy Petra Arcimovičová pořádá kurzy qigongu (čchi-kungu
15.12. Autorské čtení KINOKABARET: Lucie Kajánková – Inverze, Major Tom na Transsibiřské magistrále Cyklus si klade za cíl představovat tvorbu mladých scénáristů. Dosud nerealizované filmy dostanou možnost alespoň na jeden večer ožít v podobě inscenovaného čtení.
11.12. Přednáška Heather McGadie: Uvolnění/protahování/pohyb/tanec Taneční a pohybové kurzy pro dospělé veze zkušená lektorka v češtině i angličtině.
11.12. Přednáška Petra Slabá: Workshop výroby raw cukroví Toužíte poznat stravu jinak? Osvěžit tělo, vyčistit organizmus a získat více energie? Přijďte se inspirovat a vychutnat si zdravé raw vánoční cukroví a naučit se jejich výrobu. Součástí kurzu bude také vytištěný seznam všech receptů.
10.12. Přednáška Aneta Pavlová: Meditace Mindfulness Mindfulness pracuje s pozorností zaměřenou na sebe sama. Vnímáme svůj dech, svoje pocity, tělesné vjemy a tím se dostáváme do přítomného prožívání.
8.12. Performance Krisztián Kristóf vypráví příběh Performance v rámci projektu Ukradená Galerie. Sraz v ROH Kavárna (U Božích bojovníků 606/3, 130 00 Praha 3-Žižkov) ve 21:00.
8.12.23.12.7.12. Hlavní Galerie Pavel Havrda: Utopia Poaceae
6.12. Performance Storytelling: Slovosledi - Ve vlastní šťávě Mýty. Veselé každodenní postřehy. Pohádky. Osobní příběhy.
5.12. Projekce KINO ASIA: Nixon v Číně (USA, 2011) Filmový vzdělávací cyklus vysoké kvality a nízké rozmrzelosti zaměřený na čínskou operu ve filmu. Provází: Ladislav Čumba.
2.12. Koncert Koncert Juan Antonio Nieto aka Pangea: Imperfect Juan Antonio Nieto je španělský zvukový umělec vystupující pod pseudonymem Pangea.
1.12. Koncert Koncert Petr Nikl, Petr Korbelář a Jan Kotulán Koncert se koná u příležitosti posledního večera výstavy Petra a Jasmíny Korbelářových Obrazy do slov proplouvají - tahy tuší.
24.11. Autorské čtení KINOKABARET: Nejlepší scénáře FAMU Cyklus si klade za cíl představovat tvorbu mladých scénáristů. Dosud nerealizované filmy dostanou možnost alespoň na jeden večer ožít v podobě inscenovaného čtení.
22.11. Koncert Ambientní koncert u příležitosti výstavy Obrazy do slov proplouvají
21.11. Projekce KINO ASIA: Východ je rudý (Čína, 1965) Filmový vzdělávací cyklus vysoké kvality a nízké rozmrzelosti zaměřený na čínskou operu ve filmu. Provází: Ladislav Čumba.
17.11. Křest CD Agnes Hvizdalek & Vojtěch Procházka (duo) Yan Jun & Petr Vrba (duo) volná improvizace, elektronika
15.11. Koncepce Komunikačního prostoru Školská 28 Program Komunikačního prostoru Školská 28 se orientuje především na mezinárodní kulturní dialog vytvářený prostřednictvím víceoborových uměleckých a vzdělávacích aktivit.
15.11.1.12.14.11. Hlavní Galerie Petr Korbelář: Obrazy do slov proplouvají Křest knihy a vernisáž.
26.10.7.11. Projekce KINO ASIA: Opičí král – tematický večer Filmový vzdělávací cyklus vysoké kvality a nízké rozmrzelosti zaměřený na čínskou operu ve filmu. Provází: Ladislav Čumba.
26.10.5.11. Dílna BEATBOX - BODY DRUMS – SWING Doprovodný program festivalu Čáry, máry, fuk – světlo, pohyb, zvuk, který je určen dětem se zájmem o tanec, práci se světlem, zvukem, hlasem a s výtvarnou složkou.
5.10.26.10. Projekce KINO ASIA: Komponovaný večer na téma „Mei Lanfang“ Filmový vzdělávací cyklus vysoké kvality a nízké rozmrzelosti zaměřený na čínskou operu ve filmu.
5.10.20.10. Autorské čtení KINOKABARET, Aneta Honzková: Podzemní prameny Cyklus KINOKABARET představuje tvorbu mladých scénáristů. Dosud nerealizované filmy dostanou možnost alespoň na jeden večer ožít v podobě inscenovaného čtení.
17.10. Koncert Elia Moretti & Stefano De Ponti pokus o zastavení času, improvizace
5.10.10.10. Projekce KINO ASIA: Sbohem, má konkubíno Filmový vzdělávací cyklus vysoké kvality a nízké rozmrzelosti zaměřený na čínskou operu ve filmu.
7.10.28.10.6.10. Hlavní Galerie RurArtMap zpráva o létě na venkově
5.10.4.10. Diskuse Jak dostat svůj projekt na festival BURNING MAN? Setkání s Michaelou Rygrovou, oficiální zástupkyní organizace Burning Man.
25.9. Kulturní povstaní Petr Rezek Beuys a podlaha v Bochumu
22.9.20.11.23.9. Výzva Výzva pro podání uměleckých a kurátorských projektů na rok 2017 Komunikační prostor Školská 28, spravovaný DEAI/Setkání z. s. ve spolupráci s Linhartovou nadací, vyhlašuje výzvu k podání uměleckých a kurátorských autorských nebo kolektivních výstavních projektů, určených k realizaci v roce 2017.
22.9. Kulturní povstaní Rozhovor Živé rozhlasové interview se současným umělcem o aktuálním stavu soudobého umění a společnosti, koncepce a režie: Janek Rous
20.9. Kulturní povstaní Jedinečné svatopěstitelské družstvo a veselá tryzna projekce diapozitivů proměn UPSYCHU316A , Obřad malé půdži
19.9. Křest CD Pavel Zlámal (sólo); Miroslav Tóth & Rafal Mazur duo volná improvizace

Stránky