školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Dílna

Cesta do hlubin Standuina

Vytvořte a přetvořte si digitální syntezátor fraAngelico
25.5.26.5.

Dvoudenní intenzivní díla, na které se účastníci naučí vyrobit a podle vlastních potřeb si upravit vlastní digitální syntezátor. Hudební nástroje Standuino jsou odvozeny od populární prototypovací platformy Arduino a mají tedy stejné vývojové prostření, programovací jazyk a mocné zázemí open-sourcové komunity.

Syntezátor fraAngelico je navržen tak, aby byl co nejvíce otevřen k různým modifikacím jak po hardwarové tak po softwarové stránce. Například alternativní software v podobě bicího automatu frauAngelico, využívá možnosti přidat více tlačítek, když je zrovně potřeba, a zároveň manifestuje zvukovou tvárnost digitální syntézy. Velkou kapitolu DIY digitálních syntezátorů otevírá knihovna Mozzi, pro kterou je fraAngelico rovněž nachystáno. S její pomocí si může každý jednoduše navrhnout vnitřní strukturu svého hudebního nástroje.

Na dílně se naučíme základy práce s elektronikou jako je pájení, základní terminologie a v obrysech uvedeme účastníky do světa opensource hardwaru a jeho možností. Zároveň vysvětlíme a přiblížíme trendy v DIY kultuře vs. bastl scéně a základy práce se syntezátory.V druhém dni se budeme věnovat programování, používání Standuina jako Arduina a modifikacím nástrojů.

Z díly si každý účastník odnese domů svůj vlastní nástroj. Syntezátor fraAngelico nebo bicí automat frauAngelico nebo nějaký úplně nový, ale hlavně svůj vlastní unikátní nástroj!

Příhlášky: e-mailem se jménem účastníka na standuino@gmail.com v kopii michal@skolska28.cz (pokud přihlašujete více lidí než sebe pošlete jméno a e-mail dalších účastníků)
(po domluvě je možno přijít pouze na jeden ze dvou dní - na 1. den pokud pouze chcete hudební nástroj, na 2. den pokud už nástroj máte a rádi byste se dozvěděli více)

Cena: cena exkluzivně zahrnuje pouze cenu součástek a příspěvek na provoz galerie: 1.den 1200 + 2.den 450 = 1650kč , workshop jako takový hradí Galerie Školská 28

S sebou:
1. den - sluchátka + 9V baterka + brýle kdo nosí (oči se rychle unaví)
2. den - laptop + mini USB kabel, sluchátka, nainstalovaný software ČTI INSTRUKCE ZDE!

Harmonogram:
1. Den - Sobota 25.5. start 10:00 - 20:00
- úvod k bastlení, historické pozadí projektu Standuino
- výroba hudebních nástrojů fraAngelico
- hardwarové a softwarové modifikace pro bicí automat frauAngelico
- základy práce se syntezátory
2. Den - Neděle 26.5. 10:00 - 19:00, ve 20:00 koncert účastníků workshopu - Standuino Orchestra
- základní struktura digitálního hudebního nástroje
- zálohování zvuků pomocí výměny softwaru v nástroji
- modifikace existujících softwarů pro dosažení unikátní funkcionality
- úvod k výrobě vlastního softwaru pomocí knihovny Mozzi
- úvod k použití Standuina jako Arduina

Standuino je inovativní proud v ručně vyráběných hudebních nástrojích inspirovaný osobností a pionýrem v této oblasti Standou Filipem, zároveň jde i o variantu opensourcové platformy Arduino. Na Standuinu si můžeš postavit celou škálu nejrůznějších zařízení od zmíněných hudebních nástrojů (od synťáku přes sampler až k sequenceru či thereminu) nebo jej použit pro vytvoření různých mechickýcho-světelno či senzorických záležitostí.

Dílna se koná za podpory galerie Školská 28 a v rámci festivalu Multiplace.

Standuino - Dílna

Další fotografie 

Standuino
Standuino
Standuino
Standuino - dílna
Standuino - dílna
Standuino - dílna
Standuino - dílna
Standuino - dílna
Standuino - dílna