školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Koncert

Christian Weber (kontrabas) & noid (cello) + Jamie Drouin Trio

volná improvizace
Po 26.11. - 21:00

Duo Christian Weber a Arnold Haberl aka noid hrají velmi komplexní a intenzivní hudbu, ve které se setkává akustika dřevěného nástroje, zvuk strun a smyčce se plochami a témbry počítačově konstruované struktury.
Večer zahájí česko-kanadské improvizované trio Jamie Drouina.

Švýcarský kontrabasista Christian Weber hraje v řadě jazzových a improvizačních skupin, ale lehce se přidává i k hudebním projektům blízkým hlukovému stylu. Jeho častým spoluhráčem je Joke Lanz (aka Sudden Infant). Weber hrál s lidmi jako John Butcher, nebo Otomo Yoshihide.

"Weber se rychle stává jedním z nejzajímavějších hráčů na evropské scéně elektroakustické improvizace. Přestože je dobrým improvizátorem, zdá se, že dává přednost předem stanoveným strukturám, ale takovým, které jsou buď skryté anebo velmi nenápadné." Brian Marley v časopise Wire.

Arnold Haberl aka noid je violoncellista, skladatel, hráč a programátor ppoollu. Jeho hudební tvorba může spadat pod označení “základní výzkum” a snadno propojuje odlehlé hudební krajiny - od sólových vystoupení po skladby pro komorní orchestr, zvukových instalací po video, přičemž překračuje hranice hudby a zvukového umění. Spolupracuje s umělci z mnoha oborů: s choreografy (João Fiadeiro, Colette Sadler, Akemi Takeya, Philipp Gehmacher) vizuálními umělci (Alexander Schellow, Heike Kaltenbrunner, Erik Hable nebo André Goncalves) a improvizátory (Klaus Filip, Taku Unami, o.blaat, Axel Doerner, Christian Weber, erikM, dieb13, Kazuhisa Uchihashi, Burkhardem Stangl, Yan Jun, Taku Han-noda, Carl Stone, mattin…).

Jamie Drouin je kanadský zvukový umělec, využívající široké spektrum elektrického hluku. Nelze ale mluvit o typické hudbě noise. Drouin se nachází na opačné straně spektra, mezi tichými šelesty reproduktorů, radiopřijímačů a mixážních pultů. Vytváří instalace a projekty pro galerie, vystupuje jako hudebník - sólově, nebo např. v duech s Crys Cole, Lance Austin Olsenem a Skoltz Kolgenem. Vystavoval mj. na Biennial of the Americas (Denver), Mutek (Montreal), TodaysArt (The Hague), Decibel Festival (Seattle), Montréal Museum of Contemporary Art (Montreal), Henry Art Gallery (Seattle), Communikey (Boulder), La Société de Curiosités (Paris).

V Praze představí premiéru audiovizuálního tria, kde jej doprovodí školská jednotka Michal Kindernay a Petr Vrba.

Vstupné: 80 Kč – Snížené: 60 Kč