školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Koncert

DIATRIBES (CH) & Procházka/Bagdasarov duo

elektroakustická improvizace
Po 2.3. - 19:30

Švýcarské duo Diatribes tvoří dva neúnavní zvukoví hledači, jejichž vystoupení se vyznačují precizně strukturovanou hudbou. Tu často tvoří za pomoci repetitivních gest, jemných tónů a silným citem pro akustiku daného prostoru. Pro takovýto přístup se zdá prostor galerie slibovat ideální podmínky.

Druhou dvojicí, která se co do hledačství s hosty ze Švýcarska snadno vyrovná, bude domácí duo Georgije Bagdasarova (barytonsaxofon, elektronika) a Vojtěcha Procházky (klávesy, elektronika).

Dvojice Ženevanů, Cyril Bondi (perkuse, objekty) a d'incise (laptop, objekty) spolu pracuje již přes deset let a během této doby zkoumali jak ostřejší polohy free jazzu či noise, tak různé podoby musique concrète i volné improvizace. Spolupracovali s množstvím významných hráčů jako Keith Rowe, Robin Hayward, Magda Mayas, Barry Guy aj. Díky těmto spolupracím se poslední dobou zaměřují spíše na vnitřní proces tvorby.

jejich druhé album, nazvané A New Castle, vyšlo u vydavatelství Caduc v roce 2014.
Oba hráči jsou velmi aktivní součástí švýcarské experimentální scény, kde vedou ansámbl Insub Meta Orchestra a založili vydavatelství s asociaci INSUB, resp. Insubordinations.

Bagdasarov & Procházka duo

Georgij Bagdasarov je arménský multi-instrumentalista a vizuální umělec. Hraje na saxofon, kytaru preparovanou nalezenými předměty a gramofon. Nahrával i vystupoval s řadou různých umělců v oblasti jazzu, noisu, elektroniky a dalších hudebních žánrů, jako jsou Richard Deutsch, Jerome Noetinger, Yoshio Mashida, Les Halmes, Dill, Yutaka Makino, DJ Sniff, Nikolay Rubanov, Fitz Ellarald ad. Je aktivním členek Pražského improvizačního orchestru, IQ+1 aj. V současné době žije v Praze a dokončuje své doktorské studium na Filmové fakultě AMU.

Vojtěch Procházka je český pianista a skladatel, pohybující se na poli jazzu a improvizované hudby. Je aktivní v kapelách Bergljot, Vertigo, Raga Bansal, Ankramu, Sato-San To a vystupuje také sólově. Ve své hudbě využívá rozmanité klávesové nástroje, syntezátory a elektroniku.

Vstupné: 80 Kč – Snížené: 60 Kč