školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Koncert

Duo Jonas Kocher (akordeon) & Gaudenz Badrutt (elektronika)

solo Tomás Gris (alt saxofon + objekty)
So 19.1. - 20:30

Duo Kocher-Badrutt

Oba švýcarští hudebníci spolupracují již po léta v různých improvizačních formacích (například s Hansem Kochem, Bertrandem Gauguetem, Olivierem Toulemondem nebo Michelem Donedou). Jako duo si vybudovali jemný způsob objevování vztahů mezi elektronickými zvuky akordeonu a instrumentálním potenciálem elektroniky. Vytvářejí fragmentární a zahuštěný svět zvuků, vždy otevřený přítomnosti a náhodě.

Akordeonista a skladatel Jonas Kocher ve své hudbě prozkoumává vztahy tónů, hluku a ticha a samotný proces poslouchání. Jako skladatel se soustředí na průniky divadelních představení, instalace a koncertního provedení. Jeho skladby byly uvedeny na mnoha festivalech včetně Concentus Moraviae, je aktivním členem švýcarské kulturní scény a vede vlastní vydavatelství Flexion Records.

Elektronik Gaudenz Badrutt vystudoval hru na piano se zaměřením na hudbu dvacátého století. Postupně však přesedlal na elektroniku a improvizaci, především v elektroakustickém duu Strøm. Při hraní kombinuje akustické zdroje zvuku s živým samplováním. Účastní se různých projektů od koncertů přes divadelní představení po zvukové i video instalace.

Sobotní večer ve Školské 28 zahájí sólovým vystoupením španělský saxofonista Tomás Gris (1980). Jeho zájem se upírá na volnou improvizaci s akustickými nástroji a různými objekty ve vyjadřovacím stylu uměleckých konceptů dada, art brut, hnutí CoBrA apod. Zvuk, ticho, hluk, diskurz významu a struktury, ideologie a nonsens - to jsou jedny z mnoha elementů současného umění a filosofie, kolem nichž se točí i jeho dílo protkané ontologickými úvahami.

Koncert Gaudenze Badrutta a Jonase Kochera podpořila nadace Pro Helvetia a švýcarský kanton Bern.

Vstupné: 80 Kč – Snížené: 60 Kč