školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Subscribe to Newsletter feed

Search form

Workshop

Beatbox Workshop Session

BY JARO COSSIGA
8.5.
Sat 13.5. - 15:00

Jaro Cossiga - pionýr českého beatboxu, který reprezentuje ČR na světových pódiích už 17 let. Se svou skupinou BeatBurgerBand je několika násobným mistrem ČR a také držitelem titulu více mistr světa z roku 2009. Z beatboxem procestoval kus světa, kde zanechal svojí stopu. Někdy od roku 2005 pravidelně vyučuje beatbox. Podařilo se mu vymyslet vlastní metodu výuky, která je pochopitelná jak pro děti, samotné beatboxery či profesionální umělce, herce či zpěváky.

Beatbox je umění zahrát „na pusu“ celou kapelu. Workshop beatboxu začne se všemi základními zvuky a ruchy, které dokáže lidská pusa vyprodukovat. Zvuky se budou postupně začleňovat do všemožných rytmů. Dílna bude probíhat pod vedením jednoho z nejuznávanějších českých beatboxerů Jara Cossigy, který vedl workshopy v japonských horách na farmě Mina Tanaky i v ghettu Matiční ulice a na New York Street Academy. Jaro Cossiga prezentuje „human beatbox“ jako další formu divadelního jazyka, kterou se může umělec vyjádřit. Má bohaté zkušenosti s živým hraním na divadelních i koncertních prknech.

Náš host a učitel Jaro Cossiga je jeden z prvních beatboxerů u nás, kapelník a zakladatel BeatBurgerBandu a objevitel nové výukové metody pro rychlé a efektivní naučení beatboxu. Metoda je založená na písmenkách české abecedy a přepisování beatboxových zvuků do písmenek s interpukci. Proto je lehce pochopitelná, zapamatovatelná a dokonce zaznamenatelná i pro žáky základních nebo středních škol, děti z dětských domovů ale i pro zahraniční zájemce o výuku.

https://www.youtube.com/watch?v=gpIhTiYivl0

https://www.youtube.com/watch?v=5ES_1Dd5QL8

https://www.youtube.com/watch?v=a4HlZFcARQU

VSTUP 216 KČ