školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Subscribe to Newsletter feed

Search form

Concert Lecture

Martina Trchová for Himalayas

Benefit
Mon 1.12. - 19:00

Koncert skupiny Martina Trchová Trio (Martina Trchová, Patrik Henel, Radomír Polívka) pro organizaci Brontosauři v Himálajích. Přednáška Martiny Trchové o dobrovolnictví v Malém Tibetu a přednáška Jiřího Sázela, předsedy organizace „Audience u Dalajlámy“. Výstava obrázků dětí z Himálají vytvořených pod vedením Martiny Trchové.

Martina Trchová (*1983) se na českých pódiích pohybuje od svých sedmnácti let. V celostátních soutěžích získala několik ocenění za svou autorskou tvorbu a v roce 2005 jí vydavatelství Indies records vydalo debutové album Čerstvě natřeno. Na své prvotině spolupracovala s mnoha předními hudebníky, např. s kontrabasistou Františkem Rabou, akordeonistou Máriem Bihárim, kytaristou Janem-Matějem Rakem, Zdeňkem Vřešťálem či Vítem Sázavským. Stálou souputnicí jí po 10 let byla flétnistka a zpěvačka Karolina Skalníková, která je v současné době na mateřské dovolené.

Patrik Henel (*1973) je absolventem kytarové třídy Milana Tesaře na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. V kytarovém duu s Jiřím Reitermanem natočil dvě alba (Czech colours - Monitor/EMI 1994, Guitar Inspiration - profilová deska Milana Tesaře - Opus Print 2001), účinkoval v celovečerním recitálu pro ČT Ti nejlepší z klasiky a zúčastnil se festivalu Kytara napříč žánry. Společně s Jiřím Reitermanem se také stali laureáty mezinárodního hudebního festivalu v italském Udine. Patrik Henel se věnoval interpretaci renesanční hudby v duu s Pavlou Fridrichovou (zpěv), vlastní autorskou tvorbu prezentoval v duu se zpěvačkou Barborou Koubovou.

Radomír Polívka (*1974) je kontrabasista samorost. Prošel různými žánry v kapelách Šantré a Lístek (folk), Musica Budula (folklore-jazz trio) a Ragamala (ambientní improvizovaná hudba).

Entry Fee: 80 Kč

Images