školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Subscribe to Newsletter feed

Search form

Exhibition

Samorosti 2017

1.10.
Sun 1.10. - 18:00

OPEN Letohradská 10 Po-Pá-St 14:00 -19:00

Soutěžní přehlídka nezávislého autorského umění SAMOROSTI, která v loňském a předloňském roce zahrnovala na 200 účastníků a oslovila na 2500 návštěvníků již pátým rokem oslovuje nekonvenční autory a vizuální tvůrce z řad profesionálů i amatérů, zkrátka všech těch, kteří mají neutuchající touhu tvořit.

I letos se do výtvarné soutěže mohl přihlásit kdokoli. Oproti prvním ročníkům soutěže ale nyní již druhým rokem doporučuje díla do výstavního souboru kurátorským výběrem z nabízených prací odborná komise, čímž podstatně vzrostla celková kvalitativní úroveň vystavovaných děl.

Vernisáž výstavy vybraných prací účastníků soutěže a vítězných děl soutěže „Samorosti 2017“ se uskuteční 4. září v 18:00 v galerijním prostoru LETOHRADSKÁ 10 na pražské Letné. V rámci vernisáže bude probíhat i menší "informační výstava" o internátní škole TCV Gopalpur v Indii a zahraje kapela Los Carlos.

Doprovodný program: cyklus veřejných prezentací Ke Kořenům (12.,26.9. v 19:00).
V rámci dernisáže 1.10.2017 v Letohradské 10 v 18:00 budou uděleny tvůrcům 3 ceny : Cena Odborné poroty, Cena „Talent“ a nově i Cena „Tibet Open House“. Vítězové získají možnost společné výstavy v roce 2018 , dále semestrální umělecký kurz ve Výtvarném ateliéru kreslení a malování, cestu za uměním do Říma a večeři v tibetské restauraci AMA se spirituálním ředitelem Tibet Open House geše Ješe Gawou.

Celá akce pak vyvrcholí charitativní „Aukcí pro Tibet“, jejíž výtěžek je každoročně poskytován na zajištění potřeb tibetských dětí a sirotků z internátní školy „TCV Goplapur“ v Indii, do níž mnozí z účastníků soutěžní přehlídky, ale i celá řada dalších umělců, poskytují bezplatně svá díla. Dalšími výtvarnými díly do dražby tradičně přispívají samy tibetské děti.

VSTUP ZDARMA