školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Koncert

George Cremaschi (usa) / Dieb13 (at) / Gino Robair (usa)

Koncert
Čt 25.3. - 20:30

Exkluzivní improvizační trio amerického post-jazzového basisty George Cremaschiho, experimentujícího perkusionisty a skladatele Gino Robaira ze San Francisca a rakouské legendy avantgardního dj-ingu Dieb13. Trio vystupuje v této sestavě ve světové premiéře.

Dieb13 je vídeňský turntablista Dieter Kovačič, vystupujicí také pod jmény Echelon, Dieter Bohlen, nebo Dieb14. Je jedním z nejznámějších představitelů rakouské avantgardní hudební scény, hráčem, který zvukově vyzdvihl gramofon na úroveň klasického nástroje. Krom obvyklých plunderfonických kompozic a tanečních rytmů využívá i zvuky těla a mechaniky gramofonu. První sólové CD vydal v roce 2000, spolupracuje s řadou dalších hudebníků a výtvarných umělců, mj. Billy Roisz, Burkhardem Stanglem, Günterem Müllerem, ErikemM a Johnem Butcherem.

Gino Robair je skladatel a perkusionista ze San Franciska, který vystupoval a nahrával mj. s Anthony Braxtonem, Tomem Waitsem, Johnem Butcherem, Otomou Yoshihide, Eugenem Chadbournem, Johnem Zornem, nebo Ninou Hagen. Robair používá preparované a modifikované perkuse, analogové syntezátory, e-bow, nebo další preparované nastroje. Jeho zázemím je klasický jazz, stejně jako rock a klasická hudba. V současnosti se věnuje skladbě (nejnověji opera I, Norton) a volné improvizaci. Jeho základním nástrojem jsou bicí, využívá je však s fascinující kontrolou rezonance pro rozeznění dalších nástrojů ze svého instrumentáře. (http://en.wikipedia.org/wiki/Gino_Robair).

Kontrabasista George Cremaschi se narodil a studoval hudbu v New Yorku. Hraje v mnoha seskupeních v USA i v Evropě, mj. v triu jazzového saxofonisty Evana Parkera. Spolupracoval například s Cecilem Taylorem, Davem Douglasem, Paulem Lovensem, ad. Jeho hudba vyšla na labelech jako Apestaartje, Evolving Ear, Black Saint, Leo, ad. Žije v Táboře, kde působí jako jeden z kurátorů a oragnizátorů mezinárodního rezidenčního centra CESTA. (http://www.cesta.cz/georgecremaschi.htm)

Vstupné: 120.- Kč, studenti 100.- Kč