školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Přednáška

Grzegorz Drozd

Waiting for the sun, prezentace
Po 25.5. - 20:00

Prezentace polského umělce Grzegorze Drozda na závěr jeho tříměsíčního tvůrčího pobytu v Otevřených ateliérech Praha.

Grzegorz Drozd v premiéře uvede svůj desetiminutový film "Waiting for the sun", v němž konfrontuje individuální očekávaní zahraničního umělce a realitu pražské umělecké scény.

Současné trendy polské umělecké scény přiblíží na pozadí svých posledních výstavních projektů "Heart lonely hunter" v Lille a "Municipal Guard" v galerii Kodegarda ve Varšavě.

Představí svůj dlouhodobý projekt "Encyklopedia" - soubor maleb inspirovaných polskou encyklopedií pro děti vydanou v roce 1976. Forma a obsah encyklopedie byla silně podmíněna dobovou ekonomicko-politickou atmosférou tehdejšího režimu. Z naší současné perspektivy je důkazem mnohovrstevnaté společenské deformace založené na ideologii kolektivního štěstí, bohatství a naděje. Pomocí formální a významové deformace na jedné straně vytváří historický komentář, na straně druhé kritizuje funkčnost mechanismů současné demokracie a analyzuje hrozby naší existence.

Grzegorz Drozd (*1970) absolvoval v roce 2007 na Akademii výtvarných umění v ateliéru malby (prof. Jaroslaw Modzelewski). Vystavuje od roku 2003 v Polsku, Švédsku, Veké Británii a Rusku. V roce 2007 představil svůj projekt LACK v Centru pro současné umění v Centru pro současné umění Zamek Ujazdowski ve Varšavě. V roce 2003 spoluorganizoval projekt Change of Traffic Flow. Žije a pracuje ve Varšavě.

Rezidence je podpořena Mezinárodním visegrádským fondem, programem Visegrad Artist Residency Programme (VARP).

Grzegorz Drozd Z projektu Informacia

About the Artist 

Další fotografie 

Grzegorz Drozd, Waiting for the sun (1)
Grzegorz Drozd, Waiting for the sun (2)
Grzegorz Drozd, Waiting for the sun (3)
Grzegorz Drozd, Waiting for the sun (4)