školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Koncert

inien & The Astronomical Unit

volná improvizace
Čt 3.10. - 21:30

Rakousko-německé duo inien bylo založeno v roce 2009 a tvoří ho Axel Haller (Berlin) hrající na baskytaru a Johannes Tröndle (Víděň) na violoncello.
Jejich unikátní a vysoce individuální přístup k jejich nástrojům nás vtáhne do světa nízkých frekvencí, praskajících zvuků a krásně posazených osamocených tónů. Hudba, kterou tvoří, chytne naši pozornost jako bychom byli vtaženi do rozhovoru dvou filosofických myslí. Na to, aby se vyvinula a prohloubila tato konverzace, Tröndle a Haller kreativně rozšířili hráčské techniky k odpoutání pozornosti od skutečného charakteru a možností nástrojů směrem k podstatě jejich dua. inien vydali debutové CD "favoriten" v dubnu 2011 v berlínském vydavatelství schraum.

Trio The Astronomical Unit tvoří Christian Marien (bicí), Matthias Müller (trombón) a Clayton Thomas (kontrabas). Trojice respektovaných hudebníků se s lehkostí pohybuje mezi volnou improvizací a free jazzem. The Astronomical Unit vznikli v roce 2007 a o tři roky později vydali na berlínské značce Jazzwerkstadt Berlin debutové album Relativity. Druhé album Super Earth vyjde v září 2013.

Vstupné: 80 Kč – Snížené: 60 Kč