školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Koncert

Jakub Čermák: koncert a film

Neo-folk čerpající i z tradice české alternativy či cikánského rapu.
Čt 2.2. - 19:30

Cermaque
Cermaque je koncertním přízviskem Jakuba Čermáka - básníka, písničkáře, režiséra, kritikou opakovaně označovaného za nejautentičtějšího pokračovatele krylovské tradice.

"Básník Jakub Čermák již dlouho dokazuje svou autorskou potenci a schopnost přímo i mistrovskými metaforami pojmenovat zdánlivě nepodstatné detaily. Album stejně tak křehké a intimní, jako charismatické a překypující emocemi. Krásné a poetické písničky se dívají na svět pozitivně a zahánějí vše negativní, čím si špiníme život."

Skok do vody
Na jaře 2015 pustili manželé a písničkáři Jakub Čermák a Iamme Candlewick nájem a vyrazili na půlroční cestu s roční dcerkou stařičkým obytným VW po Evropě. Po cestě deseti evropskými zeměmi - kromě psaní a natáčení písní, animování videoklipů, výchovy dítěte, učení jógy apod - natočili i 40ti minutový dokument / filmovou esej o alternativních a inspirativních přístupech k životu. Příběh jejich cestování tvoří pouze filmovou páteř, vodící osu, hlavními hrdiny jsou tu však především lidé, které tvůrci na cestě potkali a jejichž příběhy a sdělení jim přišly inspirující, okouzlující či prostě příbuzné k tomu, o co se svou cestou pokoušeli sami. Film je značně obrazový, kamera si často všímá prchavých detailů... "Snažil jsem se obrazem prostředkovat pohled člověka na cestě, člověka s široce otevřenýma očima a hltajícím srdcem," dodává k dílu režisér. Film je převážně v cestovní angličtině, s českými a anglickými titulky.

Vstup 100,-