školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Projekce Performance Screenlab

Janovského 37

Dokumentární performance
Čt 25.2. - 20:00

Dokumentární performance Janovského 37 je živou jevištní rekonstrukcí života tří generací rozvětvené rodiny, která se po roce 1968 ocitla částečně v emigraci. Představení je sestaveno z rodinného archivu fotografií, snímaných kamerou jako autonomní předměty a v reálném čase promítaných na plátno, a četbu z mnohaleté korespondence mezi otcem a dětmi.

Dokumentární materiály jsou ponechány v původním stavu s minimem úprav, během představení jsou pouze předestřeny a ponechány volným asociacím mezi textem a obrazem v urychleném běhu času.

Koncepce a režie: Alexandra Moralesová
Účinkují: Alexandra Moralesová, Anna Ouřadová, a další.
2009, 25min

Screen Lab je nová dramaturgická řada galerie Školská 28 zaměřená na různé umělecké přístupy k filmové a video projekci. V jejím rámci budou autorsky představeny projekty, které vychází z klasické divácké orientace na promítaný obraz, avšak nenaplňují tradiční očekávání spojená se sledováním kina. Do této oblasti patří jak experimentální filmy a videa, tak projekty live cinema (živě generovaného obrazu a zvuku během projekce) a různé umělecké koncepty na pomezí performing arts, dokumentu, inscenované projekce a Vjingu. Hlavním kurátorským kritériem tohoto cyklu je inovativní a neočekávaný přístup ke známým konvencím filmu a videa se zachováním performativního aspektu kina (projekce v omezeném čase, frontální orientace publika na plátno).

Janovského - poster

About the Artist 

Další fotografie 

Janovského 37
Janovského 37 [1]
Janovského 37 [2]
Janovského 37 [4]
Janovského 37 [3]
Janovského 37 [5]
Janovského 37 [6]
Janovského 37 [7]