školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Koncert

Jez riley French

Intuitive and Improvised Music 2007
St 9.5. - 21:00

Jez riley French se už 28 let zabývá improvizovanou a intuitivní hudbou jak prakticky (hudebník, organizátor, vydavatel) tak teoreticky (píše pro hudební časopisy, např. WIRE). Jeho hudební postupy spočívají na několika pricipech: Terénní nahrávání – již dávno v mládí začal dělat nahrávky jak běžných tak zvláštních či skrytých zvuků, se kterými dále pracuje tak, že mu nejde o kvalitu nahrávky, ale o to, aby ji mohl kontrolovat a ovládat. Předměty a nástroje – v takových případech pracuje s nástroji jako GuZheng, citár, kytara, shamisen, ale také hudební skříňky a každodenní předměty, které často nachází v blízkosti míst kde koncertuje. Vnitřní zvuky elektronických zařízení – od počátku 80-tých let vyvíjí metodu práce s různými elektronickými zařízeními, aniž by do nich cokoli zapojoval, ale za pomocí snímačů prozkoumával vnitřní zvuky těchto zařízení.

Na svém turné po Rakousku a ČR má v plánu jak "lov zvuků", tak koncerty, na kterých bude pracovat se svými "úlovky" tak, aby si obojího pořádně užil.

Kromě svých sólových vystoupení má za sebou řadu společnch projektů s Ben Gwilliam, Lee Patterson, Rob Mackay, Lauren Smith, 7 Hertz, Pamelia Kurstin, John Jasnoch, Mick Beck, Charlie Collins, Chris Sharkey, Dave Kane, Christophe De Bezenac, Damo Suzuki, Bob Levene, Rob Gawthrop, Karen Winzer, Helmut Lemke, Chris Gladwin etc.

V Čechách bude mít Jez riley French dva koncerty, v Praze 9. května v galerii Školská 28, a v Brně na Skleněné louce, kde vystoupí 15.května společně s Ivanem Palackým a Jennifer Helia de Felice.

Jez riley French

About the Artist 

Další fotografie 

Jez riley French
Jez riley French
Jez riley French
Jez riley French