školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Koncert

Jez riley French / Ivan Palacký / Stefano Ferrian

audio video performance
Ne 20.11. - 20:30

Dvojkoncert spojený s křestem CD Tierce (Jez riley French / Filip Cenek / Ivan Palacký). Hudba tria „Tierce“ může být klidně posprejována tagem „statis“. Velmi pomalé rozvíjení rozmáznuté zvukové situace je zde ovšem přerušováno kontrastními pasážemi, které rozhodují o tom, kudy se ono zdánlivě nehybné sonické bezčasí bude ubírat.

Trio vzniklo v roce 2007 v anglickém Hullu během koncertní série „seeds & bridges”. Tvoří jej Jez riley French (terénní nahrávky, citera, objekty, elektronika), Daniel Jones (gramofon, elektronika) a Ivan Palacký (amplifikovaný pletací stroj Dopleta 180). Daniel nepřijede a nahradí jej Filip Cenek. V roce 2009 vydal French na svém nakladatelství “engraved glass” malé eponymní cd. V letošním roce vychází záznam koncertu z yorkshireské galerie “eleven” ve vydavatelství “Another Timbre” pod názvem Tierce #2: „caisson“.

Stefano Ferrian je italský hudebník, skladatel a improvizátor, usazený v severozápadoitalské Novaře. Na kytary hraje od svých devíti let. Učil se nejrůznějším žánrům - od klasické hudby přes blues, rock a funky až po avantgardní neidiomatické techniky. Hrával mimo jiné ve známé italské avant-corové kapele Psychofagist, nicméně spolupracoval i s mnoha dalšími: Udus, Insane Assholes, ETB, Mombu, The True Endless, folkový projekt Skoll aj. Po deseti letech začal hrát také na saxofony. Jakožto kytarista a saxofonista se v současné době angažuje na poli evropské radikální improvizace, jazzových a extrémních experimentů. Sjezdil již při tom půl Evropy a hrál s hudebníky jako Davide Tiso (Ephel Duath), Damo Suzuki, Dominik Gawara, Luca T Mai (ZU), Wendelin Büchler, Liz Allbee, Clayton Thomas, Sabir Mateen, Patrizia Oliva, Cecilia Quinteros, Pentti Dassum, Mika Rintala, Leo Svensson, Finn Loxbo, Vegard Lauvdal, Adriam Myhr, a mnoho dalších.

Vstupné: 100 Kč – Snížené: 80 Kč