školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Koncert

Junk & the beast + kommando raumschiff zitrone

Elektroakustická improvizace + písničky
Po 2.6. - 19:30

Dvě elektroakustická dua, jež spojuje experimentování se vzduchem, skromně pulsující frekvence a jemné změny v intonaci. Akordeon, klarinet a trubka na jedné straně, laptopy na druhé. Kai Fagaschinski, Christof Kurzmann, Veronika Mayer a Petr Vrba. Kontrast a fúze mezi akustickými nástroji a počítači, pozitivní vztah k abstraktní hudbě, a v případě Kommando Raumschiff Zitrone i láska k popsongům, tvoří základní stavební kameny hudby tvořené těmito hráči.

Koncert pořádá Asociace Mlok ve spolupráci s Galerii Školská 28 za podpory Rakouského kulturního fóra v Praze.

KOMMANDO RAUMSCHIFF ZITRONE

V hudbě Christofa Kurzmanna a Kaie Fagaschinského je základem spojení i protiklad mezi klarinetem a počítačem. Berlínsko-vídeňské duo tvoří výrazní představitelé volné improvizace, kteří však ve svých abstraktních skladbách neskrývají lásku k populárním písním. Již před deseti lety vyšlo jejich album First time ever i saw your face, které lásku k abstrakci i popsongům skvělým způsobem dokazuje.

Kai Fagaschinski: klarinet
Christof Kurzmann: elektronika, klarinet, zpěv

JUNK & THE BEAST

Spontánní setkání na rakouském venkově v okolí Nickelsdorfu bylo výchozím bodem pro uměleckou spolupráci skladatelky a zvukové umělkyně Veroniky Mayer a hudebníka Petra Vrby.

Experimentování se vzduchem, skromně pulsující frekvence a jemné změny v intonaci, to jsou hlavní charakteristiky dua junk & the beast, které vytváří strhující atmosféru za použití akustických nástrojů a elektronických zvukových zdrojů.

Veronika Mayer: elektronika, akordeon
Petr Vrba: klarinet, trumpeta

Vstupné: 80 Kč – Snížené: 60 Kč