školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Koncert

Kazuhisa Uchihashi

solo
Ne 25.3. - 21:30

Kazuhisa Uchihashi se narodil v roce 1959 v Ósace. Na kytaru hraje od svých dvanácti let, po školních pop’n’roll kapelách působil v jazzových formacích. Od roku 1983 se plně ponořil do volné improvizace. V roce 1990 založil trio Altered States s nímž koncertuje dodnes po celém světě. V letech 1994-1997 byl členem Otomových Ground Zero. Hrál v mnoha dalších kapelách: First Edition, EQ, Triopunk, Stereodrom aj. Spolupracoval s lidmi jako Hans Reichel (díky němuž se stal hráčem na daxofon), Fred Frith, Tom Cora, Ned Rothenberg, Barre Phillips, Derek Bailey, Samm Bennett, Steve Beresford, Jon Rose, Zeena Parkins, Elliott Sharp, Eugene Chadbourne, Henry Kaiser, Charles Hayward, Han Bennink, Shelley Hirsch, Franz Hautzinger, Bobby Previte, Wayne Horvitz, Chiristian Marclay, Carl Stone, Tatsuya Yoshida a mnoho dalších.

Provozuje dvě vydavatelství: Innocent Records (původně Zenbei) a Psycho Records (spolu s Yoshimitsu Ichirakuem, známým i z Prahy z projektu Dora Video.

Složil několik skladeb pro film a množství pro divadlo, v letech 1996-2007 organizoval v Ósace festival Beyond Innocence a v neposlední řadě je činným tvůrcem audiovizuálních instalací. Eugene Chadbourne o něm prohlásil, že dokáže vyseknout riffy v různých stylech od rocku po country, stejně jako excelovat ve variacích na jazzové standardy.

Vstupné: 90 Kč – Snížené: 70 Kč

About the Artist 

Další fotografie 

Kazuhisa Uchihashi
Kazuhisa Uchihashi v Skolska 28
Kazuhisa Uchihashi v Skolska 28