školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Dílna

Krizomanie Praha

Jídlo a kulturní prostor
So 17.4. - 12:00

K-rizománie - Jídlo a kulturní prostor

Zveme vás na diskusi, dílnu a burzu nápadů o pěstování, vaření a stolování, o kuchařských knihách a vztahu vaření a tvorby. Cílem je praktické zamyšlení nad proměnami, kterými prochází úloha jídla ve společnosti. Chceme představit recepty k zacházení s potravinami, které berou v úvahu místní podmínky, využívají ekologické přístupy, jsou vynalézavé a tvůrčí a zdůrazňují společenský aspekt jídla.

PROGRAM

pátek 16. dubna (terasa Kulturního čtrnáctideníku A2 - Americká 2, Praha 2, www.advojka.cz)

První část programu proběhne na terase Kulturního čtrnáctideníku A2 na Vinohradech. Od 18ti hodin se můžete společně s holandským kuchařem žijícím v Praze Filipem Kavkou-Smiggelsem (http://www.vegetariania.cz/) účastnit kuchařského experimentu s využitím běžných druhů potravin, z nichž budou vytvářené rozmanité, neběžné druhy pokrmů.

Dále je na programu od 19:30 hodin živé uvedení rozhlasového pořadu Život nedoceníš v režii Romany Bohunské v podání Petra Marka, Johany Švarcové a Mariana Moštíka: Radio Ivo (http://unarclub.sweb.cz/RadioIvo.html)

Vstupné: přineste vlastní recept jakéhokoliv druhu. Návštěvníci mohou své recepty také prezentovat krátkými přednáškami či praktickým předvedením.

Akce zahájí program diskusí, performancí a koncertů na terase A2, který bude navazovat na témata jednotlivých čísel A2. Tématu Jídlo a veřejný prostor bude věnována Ádvojka č. 8 (vychází 14. 4.).

sobota 17. dubna od 10:00

Dílna "mluvení prostřednictvím jídla"

Celodenní dílna se zvukovým umělcem Hannesem Hoelzlem (IT/DE), Michalem Cábem a Michalem Kindernayem, jejímž výsledkem bude celovečerní performance, propojující elektroniku a vaření. Hannes bude spolu s účastníky dílny "mluvení prostřednictvím jídla" zkoumat akustické a rezonanční vlastnosti různých forem a konzistencí jídla a vytvářet tak objekty - reproduktory.
ín
Dílně je otevřená pro veřejnost.

19:00 Závěrečná společná performance
hra na objekty, vytvářející chór podivných kulinářských zvuků.

20:00 Georgy Bagdasarov: Cooking Music
performance "jak uvařit hudbu a z hudby jídlo"
http://www.myspace.com/georgebagdasarov

Od 12 do 18 hod bude na dvorku před KPS sousedská burza-minitržiště, kam můžete přinést svoje vlastní pochutiny, ochutnat, nebo si zakoupit domácí mléčné (a jiné) výrobky, pečivo, čaje, víno, nebo čerstvou zeleninu ze sousedství a ekologických farem (prezentace iniciativy www.najdisisvehofarmare.cz); diskuse na téma jak lze znovuobnovit místní pražská tržiště a vrátit do ulic živost a život.

Projekce videorozhovorů k tématu.

Připravilo občanské sdružení yo-yo (Lenka Dolanová, Michal Kindernay, Magdalena Kobzová, http://yo-yo-yo.org/)
Otázky směřujte na info@yo-yo-yo.org.

Projekt Krizománie pořádá občanské sdružení yo-yo společně s Kulturním čtrnáctideníkem A2 a Komunikačním prostorem Školská 28-DEAI.setkání.

http://yo-yo-yo.org/Food_and_Public_space.html

Krizomanie_1

Další fotografie 

Arcimboldo
soup
Hannes