školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Křest knihy

Magdalena N. Kwiatkowska - Děti z Absurdlandu

Moderují: Mariana Serranová a Magdalena N. Kwiatkowska
St 6.4. - 18:00

Prezentace knihy a cross-reading s protagonisty příběhu:

Evou Jiřičkou, Tomášem Vaňkem, Tomášem Džadoněm, Jitkou Mikulicovou, Dominikem Langem, Evou Koťátkovou, Michalem Pěchoučkem, Alexyeyem Klyuykovem, Jiřím Thýnem, Jiřím Skálou, Slávou Sobotovičovou, Karlem Císařem, Vojtěchem Fröhlichem, Edith Jeřábkovou a dalšími.

Knihu v grafickém návrhu Jakuba Kovaříka pokřtí Jana a Jiří Ševčíkovi.

Děti z Absurdlandu vtáhnou čtenáře do dobrodružství hlavní hrdinky a jejích spolužáků. Zdánlivě fiktivní příběhy děti z krajiny Absurdna plné překvapení a nečekaných zvratů jsou založené na reálných dílech umělců nového milénia převážně z bývalého východního bloku. Autorka rekonstruovala výrazné kulturní tendence a skutečné počiny umělců své generace do formy krátkých příběhů. Zaměřila se hlavně na lokální uměleckou komunitu, události, jichž byla svědkem, a umělecké osobnosti, které ji ovlivnily. Místy jde spíše o aluze na diskurzivní témata či jejich volné interpretace. Krátké epizody spojuje dětský způsob vyprávění hrdinky Magdy. Ambicí knížky není kompletní a vyčerpávající reprodukce fenoménů soudobého dění, ale spíše jejich volně pojatá ilustrace. Obraz jednoho modelu reality a jejího mýtotvorného kontinua.

Děti z Absurdlandu
Text: Magdalena Natalia Kwiatkowska
Redakce: Mariana Serranová
Grafický návrh a sazba: Jakub Kovařík
Jazyková redakce: Klára Ambrůzová, Alice Hekrdlová, Mariana Serranová

Vydala Akademie výtvarných umění v Praze, 2016 jako součást disertační práce Děti z Absurdlandu. Zkušenost a umění pod vedením Tomáše Vaňka.

Další fotografie