školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Hlavní Galerie

Malé etudy

Buňky, diody a interméďové
1.6.19.6.
Čt 31.5. - 2:18

Výstavní projekt MALÉ ETUDY vybízí k nahlédnutí do zákulisí několika studijních programů a "laboratorních" prostředí, kde nenápadně vznikají (a zanikají) nápady, koncepty a realizace, propojující poetické a technologické koncepty. Umělý symbiotický organizmus rostoucí na stromě, virtuální interaktivní hudební nástroj, magické zrcadlo, internetový prohlížeč, reagující na pohyb oka, mikroprocesory simulující biologické procesy, destilační pata-aparát, atd. To jsou jen některé ze studentských a dalších projektů, se kterými se divák může ať už v prostoru galerie, nebo ve veřejném prostoru seznámit.

Většina z vystavených prací vznikala v průběhu dílny "Intermediální tvorba a technologie", kde spolupracují studenti a učitelé z FAMU, ČVUT, AVU a VŠUP. Další – migrující – vzniknou přímo pro lokaci galerie Školská, nebo "přistály" například z Fakulty výtvarných umění VUT v Brně, z TUL v Liberci, nebo z dalších uměleckých škol.

Zahraničními hosty jsou Gábor Győrfi z Budapešti s bio/kybernetickou instalací Thalli, kterou postavil během tvůrčího pobytu v Otevřených ateliérech v Dolních Počernicích, katedra intermédií na Akademii výtvarných umění v Budapešti s ukázkami studentských prací, a Norwich Art School s kurátorským projektem Jana Mladovského výstavy Selective Affinities, na které vystavují studenti a učitelé působící na této škole.

MALÉ ETUDY se mohou během výstavní doby proměňovat a upravovat a jsou otevřené dalším intervencím a improvizacím.

Účastníci projektu: Martin Kohout a Luksuc-notone /FAMU, DAMU a ČVUT/, Kryštof Pešek /FAMU/, Pavel Sterec /AVU/, Viktor Soukal /ČVUT/, Vilém Novák /FaVU a FAMU/, Tobiáš Vondráček /ČVUT/, Jan Polverini /FAMU/, Prokop Bartoníček /VŠUP/, Andrej Hazucha, Karel Šimek, David Havlík /ČVUT/, Klára Doležálková /FAMU/, Stanislav Abrahám /FAMU/, Lukáš Jiřička /DAMU/, Michal Kindernay /FaVU/, Dušan Urbanec /FaVU/, Josef Bareš /AVU/, Karel Bartoš, Miroslav Maršík, Martin Keinz /ČVUT/, Lenka Dolanová /FAMU/, František Zachoval /AVU/, Ondřej Horáček /TUL/, Jan Mladovský, a Gábor Győrfi.

Spolupráce a podpora: Institut Intermédií při ČVUT, Filmová a televizní fakulta AMU, Vysoká škola umělecko průmyslová, Fakulta elektrotechnická ČVUT, Fakulta Architektury ČVUT, Akademie výtvarných umění, Fakulta výtvarných umění VUT, Brno, Hungarian Academy of Fine Arts Intermédia Tanszék Intermedia Department, Norwich Art School, o.s. DEAI/setkání.

Malé etudy

About the Artist 

Další fotografie 

Malé etudy
Malé etudy
Malé etudy
Malé etudy
Malé etudy
Malé etudy
Malé etudy
Malé etudy
Malé etudy
Malé etudy
Malé etudy
Malé etudy
Malé etudy
Malé etudy
Malé etudy
Malé etudy
Malé etudy
Malé etudy
Malé etudy