školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Bilý nástěnka

Myšlenky týkající se nástěnky jako objektu, který, bez ohledu na to zda plní svoji funkci, má svůj intimní prostor, který byl dosud ignorován či nepozorován (Když jsem byl malý, bál jsem se prostoru za postelí)

Jakub Rajnoch a Jiří Mrákota
5.2.4.4.
St 4.2. - 18:00

kurátor: Veronika Resslová

Instalace Jakuba Rajnocha a Jiřího Mrákoty využívá dnes běžnou situaci vstupu do veřejného prostoru s osvětlením regulovaným pomocí pohybových čidel.

Nástěnka má poskytovat volnou plochu k umístění nějakého (nejčastěji slovního nebo obrazového) sdělení. Jakub Rajnoch a Jiří Mrákota požadovaný styl komunikace ignorují a všímají si prostoru tam, kde pro praktické využití žádný není. Do místa mezi nástěnkou a zdí zasahují jednoduchou, ale mnohoznačnou světelnou instalací.

Jakub Rajnoch je absolventem Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze, obor Informatika. Zabýval se poradenstvím v oblasti inteligentních dopravních systémů v zahraničí, v současné době studuje na Akademii výtvarných umění v Praze v Ateliéru sochařství II.

Jiří Mrákota je absolventem MFF UK v Praze, obor Informatika. Věnuje se především DTP, zabývá se programováním MCU, návrhů HW (inteligentní elektroinstalace domů) a 3D tisku.

Image