školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Přednáška

Nick Deamer

Prezentace
Po 3.11. - 19:00

Nick Deamer představí nový projekt s plujícími bójkami, ktere jsou vybaveny unikátním vybavením pro záznam a přenos oceánských vln v reálném čase z jednoho místa do druhého a zprostředkovávájí divákovi zkušenost pohybu v multiplikované dynamcké formě. Jedná se o dlouhodobý projekt "Transfer Station", kterým Deamer zkoumá způsoby přenosu a zkušenosti pohybu v reálném čase, který je založen na vzdálených meteorologických/environmentálních udajích.

Nick Deamer absolvoval v oboru "Moving Image Arts" (Umění pohyblivého obrazu) na College of Santa Fe a Vasulka School of Media Studies, Santa Fe, Nové Mexiko. Ve své současné tvorbě se zabývá méně či více známými optickými iluzemi a pro své instalace s projekcí je aplikuje do pohyblivého formátu. K maximalizaci optických efektů a dalšímu bádání experimentuje se světlem, barvami a designovými vzory/strukturami.

Během svého tvůrčího pobytu v Čechách chce pokračovat na budoucím projekru trans-globální komunikace spouštění pohybu mezi plujícími bójkami v Praze a Kalifornii.

Deamer žije a pracuje v Santa Clara v Kalifornii jako inženýr dopravního značení.

Nick Deamer

Další fotografie 

Nick Deamer (1)
Nick Deamer (2)
Nick Deamer (4)
Nick Deamer (5)
Nick Deamer (3)