školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Dílna

LaBanda Musica

WORKSHOP
5.10.
Čt 5.10. - 18:30

Hudebně vzdělávací projekt, zaměřený na aktivní provozování hudby pomocí řízené improvizace.

Cílová skupina jsou primárně děti školního věku, ale žádný věk není překážkou, mohou se účastnit dospělí se svými dětmi nebo sami.
Koncept je založen na 6 zkouškách, „sessions” kapely, které vrcholí koncertem.
Účastníci si mohou přinést vlastní hudební nástroj, nebo si vybrat z těch, které budou k dispozici (klávesy, bicí, strunné, dechové i smyčcové). K dispozici budou rovněž počítačové aplikace a nahrávací vícestopá aplikace (GarageBand), se kterou se studenti seznámí a naučí se jí používat.
Jednoduché hudební téma, které si studenti zvolí poskytne základ pro řízenou improvizaci. Na nástroji, který si hráč vybere, ale i za pomoci vokalizace se zapojí do procesu tvorby improvizované skladby. Naučí se poslouchat ostatní, reagovat na vývoj skladby, kontrolovat svůj nástroj, používat svoji představivost a aktivně vytvářet hudbu. Vznikající skladba bude nahrávána a výsledný soubor bude dostupný na webových stránkách.

Bandleader Richard Cortés
Richard Cortés je výtvarník a multiinstrumentalista. Narodil se v Praze v roce 1963, od svého 20 roku žil v Kanadě, kde působil v reklamě a filmu. Od roku 2002 je zpět v Praze, věnuje se ilustrační a grafické tvorbě. Hraje na housle, violu, kytary, ukulele, mandolínu i dechové nástroje. Od roku 2015 spolupracuje s pěveckým sborem Mifun v Černošicích vedeným Jiřím Polívkou, v roce 2015 vedl vlastní hudební kroužek Cirk in Box v galerii Art in Box. Richard má 3 děti.

Pro účast je nutné se předem přihlásit na: kurzy@tibetopenhouse.cz

VSTUP 108 kč