školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Koncert Projekce

Noisy People: Improvising a musical life

DVD projekce + koncert Tim Perkis / George Cremaschi
Čt 23.9. - 21:00

"Umělci v mém filmu nám připomínají, že existuje jiný způsob života než ten, který je vystavěn v závislosti na ekonomických hodnotách: přímo se oddávat své vášni. Předkládají alternativní politickou a společenskou realitu, způsob života do značné míry vně dominantní konzumní kultury USA."

Tim Perkis vytvořil sedm portrétů hudebníků (včetně jednoho dvojportrétu), které představují nezávislou experimentální scénu sanfranciského zálivu. Kreativní komunitu tvůrců, pro něž je komunikačním nástrojem hudba, zde zastupuje především osm muzikantů, kteří se ovšem hudbou neživí, ale vášnivě tvoří něco, co lze jen stěží zařadit do nějaké jednoznačné škatulky. Spojuje je snad jedině improvizace, neboť jinak tato hudební komunita zasahuje jak do akademických kruhů, tak do sfér punkrockerů, a jejich tvorba se pohybuje mezi extrémními výboji avantgardního jazzu, rocku a současné kompozice. Neboli slovy autora: "Improvizace přirozeně posiluje spolupráci, takže vytváří pocit sounáležitosti s kmenem a vzájemný respekt a vylučuje soutěživost, což je jedna ze skutečně silných stránek komunity."

Co je kreativní způsob života a jak je možné ho žít? Perkis přináší odpověď zaznamenáním života několika členů sanfranciské komunity hudebníků, kteří "svým způsobem života nabízejí kritiku americké kultury, v níž jsou umělci vytlačováni na okraj dominantním zábavním průmyslem a komunity jsou redukovány na 'trhy' pro zábavné produkty. Tento film je příběhem alternativy k tomuto všemu, je pouze jedním příkladem, jak může fungovat skutečně sdílená kultura."

Hrají: George Cremaschi, Tom Djll, Greg Goodman, Phillip Greenlief, Cheryl Leonard, Dan Plonsey, Gino Robair, Damon Smith. Ve filmu se objeví další množství skvělých hdebníků, jako: Anthony Braxton, Fred Frith a Jack Wright.

Součástí večera bude i koncert Tima Perkise s Georgem Cremaschim.

Vstupné: 80 Kč – Snížené: 60 Kč