školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Projekce

Pavel Ctibor

Silentbloky - Bilancsloky, čtení
Čt 25.6. - 21:00

Fyzik pevných látek, autor básnických a prozaických textů Pavel Ctibor, předstvaví svoji nedávno publikovanou knihu Silentbloky a doprovodné CD album Bilancsloky.

Neobvyklá pozorováni, trocha psychedelie, snu, nápadů z polospánku a prapodivných interpretací všelikých tělesných fenoménů.

Kniha Silentbloky je soubor fragmentárních literárních textů, jež zaznamenávají autorovy pokusy o změnu vnímání a proměnu vlastní citlivosti. O to se pokouší vyvoláváním lucidních stavů, psychedelickými experimenty či pokusy s vlastním tělem. Z textů je zřejmá důvěrná znalost současných vědeckých poznatků, Dirakův model, kvantové vnímání, chiralita, hologramy atp. jež přirozeně prostupují textem. Fyzika a autentické autorovy prožitky přivádějí čtenáře do vzdálených krajin bytí a dobrodružství prozkoumávání vlastního vědomí a základní povahy reality.

"Hledíš­-li z půdy svého podsebití, jsem hodovní síň do všech stran táž, jsem v ní v sobě přítomnost osmi hostů, jsem kobercem, na němž smím osmeronásob v sobě spočinout, jsem uprostřed něj dírou, kudy se zbytky ze mě do mě vpíjí, jsem nad ní nad sebou stolem pro pokrmy, jsem na stole sobě ubrusem s cípy, jež nevisíce ukazují, jsem podnosem třírohým pod sebe přichystaným, jsem ubrouskem třírohým spočívajícím na podnose sebe, jsem uťatou k hostině hlavou kozla k tobě vzhlížející, jsem tečkou na svém kozlově čele, v níž, hledíš­li ze mne, jsi."

vydalo nakadatelství Dybbuk

matematický model poetiky Paula Diraca

Další fotografie 

Pavel Ctibor: Silentbloky - Bilancsloky