školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Sympozium

Ponožky od babičky II.

Lidské stáří, individuální pamět 
a mezigenerační vztahy ve tvorbě umělců
Po 29.9. - 18:00

Druhý ročník mini sympozia Ponožky od babičky opět tématizuje lidské stáří, individuální paměť a mezigenerační vztahy. Večerní pásmo desetimutových autorských prezentací umělců z různých oborů představí tvorbu na pomezí umění a sociálních projektů, jejíž tématem je právě fenomén stáří.

Hosté: Jiří Hanke, Michael Hanke, Eva Dryjová, Linda Petáková, Adam Podhola, Ondřej Přibyl, Kateřina Šedá, Barbora Šlapáková, Tereza Velíková.
Moderuje: Ondřej Horák.

Prezentovat se budou zajímavé počiny z oblasti divadla a vizuálního umění. Například koprodukční projekt, ve kterém senioři hrají na jevišti sami sebe a sdílejí s diváky své intimní vzpomínky a nenaplněné touhy. Nebo představení mladých divadelníků, které zkoumá vztah člověka a jeho paměti, o kterou postupně přichází vlivem Alzheimerovy choroby.

Představí se také umělecké projekty, vztahující se k vlastním prarodičům. Například Ondřej Přibyl s nebývalou pečlivostí několik let fotograficky dokumentoval kutilské výrobky svého děda Antonína, Kateřina Šedá úspěšně bojovala s životní rezignací svojí stárnoucí babičky pomocí společných kreseb zboží ze skladu, kde babička léta pracovala.

Jiří Hanke: Otisky generací
Michael Hanke: Senioři
Eva Dryjová: Šest miliard sluncí
Linda Petáková: Marie to dala. Jak to dáš ty?
Adam Podhola: Děda
Ondřej Přibyl: Výňatek z katalogu děl Antonína Přibyla
Kateřina Šedá: Je to jedno
Barbora Šlapáková: Všechen sex mého života
Tereza Velíková: Domino a další
Marcela Mašínová: festival Můj život s…

Pořádá o.s. Elpida v rámci Mezigeneračního Re-festivalu 25. 9.–4.10. 2014.

Další fotografie