školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Vánoce

Porcelánová dílna „drahokámen“ a „představ si„

s Tondou Tomáškem a Radkou Jahnovou
17.12.18.12.

Oba dny dílna probíhá od 10 do 18h. Můžete přicházet průběžně, ale připravte se na možné čekání.

představ si je dílna vhodná pro kohokoli od tří let
drahokámen je dílna vhodná pro kohokoli od šesti let

drahokámen
Vzpomněli jsme si na jednu z rychlých her ve školních lavicích. Přijďte si zahrát, zabojovat o vlastní poklad nebo nasyslit poklad rodinný. Možná budete překvapeni, kolik různých podob je zakleto v pár tečkách. Najdete u nás svůj drahokam a pokud budete chtít, přeneseme jeho zářivý obraz na dno hlubokého talíře, kde se bude skrývat a zas objevovat, dokud jeho existence jednoho dne velkým třeskem neskončí.

Akce drahokámen je vhodná hlavně pro dvojice, rodiny a samotáře, kteří umějí hrát šachy i sami se sebou. Ideální věk od šesti do nekonečna – s předpokladem, že velcí pomohou těm menším.

představ si...
Představ si, že celý vesmír se skládá jen z několika různých prvků…
Představ si cokoli a začni stavět…
Nebo naopak . Skládej atom k atomu, součástku k součástce, prvek k prvku…
…přidávej a ubírej… šoupni to… roztoč to…
…a koukej, co ti roste a ožívá pod rukama!
Pár prvků a jsou tu: lesy, vody, města, hory, sítě, tvoři i netvoři.

Akce představ si je vhodná pro kohokoliv od tří do nekonečna let. Menší děti potřebují pomoc větších lidí při přenosu obrázku na porcelán. Čtyřleté děti většinou zvládnou svůj motiv připravit samy, tříleté potřebují v různé míře (dle povahy a soustředění) pomoc i s přípravou obrázku.

Průběh dílny a způsob práce
Ať si vyberete drahokámen, nebo představ si, budete pracovat s obtisky na porcelán. Obrazy, které vyrostou během hry, nebo je vylovíte ze své fantazie, vystříháte a sestavíte ze speciálních obtisků a s naší pomocí je přenesete na porcelánové talíře nebo hrnky. Potom proběhne výpal a vy si budete moci hotové výrobky vyzvednout podle dohody některý z následujících dnů. Jeden kousek vás bude stát 250 Kč. Výběr z výsledků dvou dřívějších dílen si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Průvodci a pomocníci:
Antonín Tomášek a Radka Jahnová

Další fotografie