školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Křest knihy

Psí víno 74 & Julinko

St 27.1. - 19:00

Co je tou nejnemateriálnější formou poezie? Jak se píší básně do stromu? Je psaní hřích? Kde se vyskytují krabice s klidem? Je trestné po požití Psího vína řídit dopravní prostředek? Co se stane, až to skončí?

Na stránkách 74. čísla časopisu pro současnou poezii Psí víno najdete téma poezie mimo tištěnou stránku a po boku zavedených jmen tentokrát v nebývalé koncentraci i autory a autorky nové. Obsahem se mihnou Jiří Ladislav Čech, Borjana Dodova, Šimon Leitgeb, Marie Šťastná, Ondřej Frýdl, Jakub Zvoníček, Leopold Němec, Pierre Joris, Camilla Nelson, Wojciech Bonowicz, Dan Sociu či Kila ven der Starre. V rubrice kritiky se věnujeme Nejlepším českým básním, Pomlčce v těle, Rozhraní a sbírce Křehké, nepřenášet.

Přijďte si vyzvednout svůj výtisk a vyslechnout si vystoupení autorů naživo. Hlas, hudba, video a od 18:45 open mic (bring your own báseň). Zakončí kapela Julinko.

Julinko jsou Giulia Parin, zpěvačka s uhrančivým hlasem a doprovodný hudebník Carlo Veneziano. Nocí zatížený drone folk, který, jak sami přiznávají, hledá inspiraci uprostřed lesů. Syrové, lo-fi kytary se skoro až transcendentálním, v ozvěnách rozprostřeným hlasem, pomalu a rozvážně provází atmosféra přízraků, mlh a stínů.

Večer připravil časopis pro současnou poezii Psí víno ve spolupráci s galerií Školská 28

Image