školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Přednáška

Radio Memory

Brandon Labelle
Po 16.2. - 20:00

živý přenos na Lemurie taz

Projekt "Radio Memory" je zvuková antologie příběhů, obsahující desítky osobních příběhů a vypovídající o širších kulturních souvislostech rozhlasového média. Teoretik a zvukový umělec B.Labelle rozeslal výzvu posluchačům z celého světa, aby sepsali a poslali vzpomínky týkající se rozhlasu, hudby a písniček, které poslouchali ve výjimečných životních situacích. Tvoří tyto vzpomínky částečně samotné písničky, nebo jsou spíš jejich doplňkem? Jakou roli hraje vlastně rozhlas v utváření naší psychiky? A o čem taková sbírka osobních vzpomínek na poslech rádia v kontextu dnešní hudební krajiny vypovídá?

Prezentace je spojena s diskuzí o dosavadních projektech umělce a o potenciálních možnostech pro umění, které rádio a rozhlasové médium nabízí.

Projekt Radio Memory B.Labelle začal v roce 2005 a pokračuje s ním dodnes. Kniha dokumentuje instalace, které v tomto rámci byly realizovány. Projekt je příspěvkem k fenoménu zvukového rádiového přenosu. Kniha obsahuje také příspěvky kurátora a teoretika Bastiena Galleta a Carmen Cebreros Urzaiz.

Project směřuje k založení knihovny rozhlasových vzpomínek. Byl prezentován například na festivalu Radio Revolten v Halle (2006) a na Casa Vecina v Mexico City (2008).

Brandon LaBelle je zvukový umělec a autor odborných publikací a textů o současné hudbě. Zabývá se oblastmi a vztahy zvuku, topologie, města, těla a příběhových struktur. Brandon je autorem například publikace Background Noise: Perspectives on Sound Art (Continuum, 2006) a spolu-editor knihy Radio Territories (Errant Bodies Press, 2007).

Radio Memory připraveno ve spolupráci s lemurie.taz a asociace mlok.


živý přenos na http://lemurie.cz

brandon labelle1

Další fotografie 

Radio Memory (1)
Radio Memory (2)
Radio Memory (3)