školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Koncert

RANT (duo) & Jan Jirucha (sólo) + Radomil Uhlíř (duo)

abstraktní skladby & volná improvizace
Pá 4.12. - 19:30

Proplétání perkusí Merle Bennett a kytary Torstena Papenheima vytváří uchvacující rovnováhu mezi přesností a hravostí, rutinou a uvolněností, zvuky a písněmi. Každým svým kusem nás vtahují do specifického hudebního světa. Od roku 2004 vydali tři alba na berlínském labelu Schraum a odehráli mnoho turné v Německu i jinde. Některé recenze o duu Rant tvrdí, že zkoumá možnosti hraní v duu až do extrémů, čímž si vyvinuli osobitou hudební identitu.
Ve svém prvním scénickém projektu „uthlande“ si Bennett a Papenheim vyměnili nástroje a celý prostor zaplnili různými hudebními stanovišti (kazeťáky, samplery, kontaktními mikrofony, perkusemi apod.) a různými zdroji světla, které se v průběhu hraní rozsvěcejí nebo zhasínají. Premiéra „uthlande“ proběhla v lednu 2013 v Berlíně a od té doby se mnohokrát reprízovalo. V listopadu 2015 vydalo rant své čtvrté album – „margo flux“. Jedná se o prvky z „uthlande“ kombinované s novými skladbami, které se zaměřují na abstraktní zvuky a kolážovitý přístup.

Jan Jirucha je hudební skladatel, aranžér a především respektovaný hráč na pozoun. V roce 2003 založil sextet Bucinatores navazující na estetiku hudební nadsázky a humoru kapel The Bad Plus, Sex Mob nebo Bonerama. Jirucha v roce 2012 obdržel ocenění „Nejlepší jazzová skladba“ za skladbu Prealudim for Jazz Orchestra. Vedle souboru Bucinatores aranžérsky spolupracoval nebo spolupracuje s tělesy Gustav Brom Big Band, Konstatin Ruchadze Band a Agon Orchestra.
Jako hráč na pozoun Jan Jirucha působí v souborech: Concept Art Orchestra, Points, MCH Trio, Michal Prokop & Framus Five, a dalšími.
Jako host se v duu s Janem Jiruchou objeví Radomil Uhlíř, který začínal v 80. letech coby hudebník, zpěvák, performer, herec a režisér. Vystupoval v souborech Ultrapunk, Dvouletá fáma, Vizita, Sklep, Ženy, Kvartet doktora Konopného.

Vstupné: 80 Kč – Snížené: 60 Kč