školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Šedý pokoj Hlavní Galerie

Raquel Mendes: Konzultační hodiny

Fotografie a video
17.12.6.1.

Video kompilace a portfolio Raquel Mendes za přítomnosti autorky, která bude připravena odpovídat na zvídavé dotazy navštěvníků.

Pohoštění: Sangria

Instalace do 10.1.2010

Raquel Mendes pozoruje a zaznamenává běžné předměty a situace v každodenním životě: domov, osobní věci, rodinné události a emoce, které doprovázejí nemoc a smrt našich blízkých. Používá přímou fotografickou a video dokumentaci v přirozeném prostředí bez manipulativních technik. Ve video tvorbě glosuje mezilidské a partnerské vztahy a zkoumá hranice vzájemného porozumění.

Raquel Mendes (*1978 Portugalsko) je sochařkou, pracující s médiem fotografie a videa. Vystudovala sochařství na Akademii výtvarných umění v Lisabonu a Glasgow. Od roku 1999 vystavuje v Portugalsku, Skotsku, Švýcarsku, Německu a na Islandu. Oceněna několika národními cenami pro mladé umělce.

Pobyt Raquel Mendes v Otevřených ateliérech je realizován v rámci bilaterálního programu mezi Českou republikou a Portugalskem, který je koordinován Institutem umění ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR. Partnerem programu je o.s. DEAI/setkání.

Raquel Mendes_1_Untitled deatil, 2008

About the Artist 

Další fotografie 

Raquel Mendes_2_Untitled deatil II, 2008
Raquel Mendes_3_Still live I, 2009
Raquel Mendes_4_Still live II, 2009
Raquel Mendes_5_Untitled, 2008
Raquel Mendes_6_Blind spot I, 2005
Raquel Mendes_7_Blind spot II, 2005
Raquel Mendes_8_Blind spot IV, 2005