školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Prezentace

Rietveld v Praze: Linda van Deursen a Jakub Straka

Ateliér grafického designu Akademie Gerrita Rietvelda představuje
Po 21.3. - 19:00

Přednáška Lindy van Deursen o ateliéru Grafického designu na amsterdamské Akademii G.Rietvelda.

Od 21. do 23. března proběhne v galerii Tranzitdisplay výstava studentů grafického designu z Gerrit Rietveld Academie z holandského Amsterdamu a součástí doprovodného programu je prezentace v galerii Komunikačního prostoru Školská 28.

18:00 Pátrání po důležitosti hnutí De Stijl v ateliéru grafického designu na Gerrit Rietveld Academie
19:30 Jakub Straka / Pondělí, úterý, středa, čtvrtek, pátek, sobota, neděle - jeden týden studenta z Rietveldu

Ateliér vedený v současnsti Lindou van Deursen je typický mezinárodním obsazením a individuálním přístupem ke každému studentovi a patři k prestižním grafického designu v Evropě. Studenti se představí vybudováním výstavy přímo na místě ve spolupráci se skupinou mladých českých designérů a během tří dnů budou v galerii přítomni a připraveni k dialogu s návštěvníky. Na závěr bude možné prohlídnout výsledek práce 35 studentů z více než 15 zemí.
Výstava obsahuje plakáty, videa, knihy a různé publikace, z nichž některé jsou k prodeji. K projektu bylo vyrobeno 13 plakátů, které uvidíte v pražských ulicích a na výstavě.

Výstava vznikla ve spolupráci Gerrit Rietveld Akademie a Tranzitdisplay za iniciace Lukáše Kijonkya a Jakuba Straky. Projekt se koná za laskavé podpory Velvyslanectví Nizozemského království v Praze.

Linda van Deursen v Lipsku

Další fotografie 

Rietveld v Praze
Linda van Deursen, plakát
Linda van Deursen, plakát