školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Performance

Robert B. Lisek, chfs, Manuel Knapp: Critical Machine Opera

Host: Michal Cáb
Místo: Institut intermédií
Čt 23.10. - 19:00

Critical Machine Opera je kombinace experimentální hudby a taktických médií. Je to Anti_Opera - průnik několika různých prostorů: stochastické syntézy, zahuštěných zvukových hmot a aplikací softwarových robotických "útočníků" používaných k získávání dat na síti.

Robert B. Lisek je polský umělec, matematik a skladatel, zaměřující se na výzkum numerických, biologických, nebo sociálních systémů a procesů. Podílí se na řadě mezinárodních a mezioborových projektů v oblastech kriticko-umělecké strategie, hacktivismu a taktických médií. Jeho práce vychází z konceptuálního a softwarového umění, z kritických médií, ale nesnadno se kategorizuje. Je také jedním z průkopníků umění UI (umělé inteligence), skladatel, autor mnoha projektů na pomezí spektrální, stochastické, konkrétní a hlukové hudby.

chfs (Christian F. Schiller) je rakouský experimentální skladatel, autor mnoha projektů v oblasti konceptuálního zvuku, instalací, koncertů, performancí. Založil organizaci in-dust.org a organizuje festival Sakra!

Manuel Knapp je rakouský alchymista, působící na poli experimentální kompozice, počítačové animace a výtvarného umění. Vystupuje také jako hlukový hudebník a pracuje s různými médii. Je autorem řady výstav, koncertů a projekcí prezentovaných v mezinárodním měřítku.

Michal Cáb je český výtvarný umělec zabývající se hlavně zvukem, interakcí mezi obrazem a zvukem. Vystudoval teologii, pokračoval studiem oboru CAS (Centrum audiovizuálních studií) na FAMU a absolvoval doktorandské studium na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru Konceptuální tvorby. Od roku 2009 působí jako odborný učitel oboru Multimediální tvorba na SUPŠ Bechyně (multimediální technologie, praktická cvičení v multimédiích). Jeho doménou je operační systém Linux a aplikace Pure data, jejichž možnosti zkoumá v rámci tvorby. Je známý jako hudebník především hlukového žánru a programátor, spolupracuje často s divadelníky a výtvarnými umělci.

Pořádají: Famu, IIM a Galerie Školská 28 s podporou Rakouského kulturního fora v Praze.

About the Artist 

Další fotografie 

Robert B. Lisek performance

Robert B. Lisek performance

Robert B. Lisek performance

Robert B. Lisek performance

Robert B. Lisek performance