školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Dílna

Seijiro Murayama - workshop

Dílna improvizace
19.11.21.11.

Japonský perkusionista a bubeník, bývalý spoluhráč Keiji Haina, KK Nulla, Freda Frithe či Toma Cory, se pražským posluchačům představí 21. listopadu v Komunikačním prostoru Školská 28. Kromě sólového vystoupení bude mít několik zájemců možnost účastnit se třídenního workshopu zaměřeného na umění improvizace.
Murayama ke svému vztahu k improvizaci a chystanému workshopu říká: Zkusme pracovat raději na zvucích samých než se zabývat hudebními idiomy. Vyzkoušejme si zpětnou vazbu mezi posloucháním zvuků a vytvářením zvuků. Zkusme poslouchat i vytvářet zvuky nově, protože hudba má tu úžasnou schopnost měnit uši, naše i těch druhých. Mluvím o improvizaci z hudební perspektivy, ale myslím že to samé se děje i v ostatních uměleckých disciplínách. Problém naslouchání v tom nejširším smyslu slova taky nacházíme úplně všude. Vždy je pro mě hlavním předmětem zájmu improvizace, i když není přímo mým uměleckým cílem. Svůj přístup zakládám na pozornosti věnované prostoru a místu, energii publika a kvalitám ticha. Proto i třídenní workshop (19.-21. listopadu, informace na www.skolska28.cz) bude „řízen“ nejen přihlášenými účastníky (kteří mohou, ale nemusí být hudebníci, ať už zkušení či nezkušení), ale i prostorem a atmosférou, která se bude postupně v galerii vytvářet. Zda dojde i na společný koncert v neděli večer, je zatím otázkou.

Počet míst na dílnu je omezený na max. 10 účastníků.
Cena za dílnu (15 hodin) je 600 Kč.

Časový harmonogram:

pátek 19.11. 15:30-20:30
sobota 20.11. 10:00-12:30; 14:00-16:30
neděle 21.11. 10:00-12:30; 14:00-16:30

V případě vašeho zájmu o účast pište na petr.vrba@radio1.cz
Prosíme o stručné CV a stručný popis vaší motivace k účasti.
Dílna (do naplnění kapacity) je otevřena nejen hudebníkům, divadelníkům, tanečníkům atd., ale stejně tak i lidem, kteří své umělecké vyjádření teprve hledají.

O potvrzení účasti budete informováni.

Vstupné: 600 Kč

Seijiro Murayama

About the Artist 

Další fotografie 

Seijiro Murayama
Seijiro Murayama