školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Dílna Prezentace

SNUFF: Sonifikace bezdrátových sítí

lektoři Viktor Mazon a Mario de Vega
Ne 10.6. - 12:00

Poslední volná místa!

Snuff je workshop, připravený ve spolupráci s Handa Gote a je součástí festivalu mexického současného umění botanamexicana.cz Je zaměřen na téma bezdrátové telekomunikace, hlavně okolnosti přenosu dat a nebezpečí jeho deformace a zneužitelnosti. Účastníci budou pod vedením obou lektorů společně konstruovat unikátní elektronické přístroje, zesilující (sonifikující) bezdrátový internetový provoz dat, přenášených například prostřednictvím sítí bluetooth, mobilních telefonů, mikrovlných a dalších elektronických nástrojů ve spektru 2.4 GHz.

Během dílny budou zmíněny a vysvětleny okolnosti týkající se zneužití a možnostech odposlouchávání, nebo rušení těchto sítí.

Workshop je určen pro maximálně 15 účastníků. Předchozí zkušenost z elektronikou není podmínkou. Ůčastnící si mohou odnést nástroje, které během dílny postaví.

Kurzovné 2000 Kč (včetně ceny součástek, potřebných pro stavbu přístroje který si může každý z účastníků vzít domů). Pro účastníky, kteří se přihlásí jen jako pozorovatelé je cena za celý den 300 Kč.

Dokumentace konstrukce nástroje najdete zde: http://r-aw.cc/snuff

Lektoři:

Umělec Mario de Vega žije a pracuje v Berlině a Mexico City. Zabývá se zkoumáním příčin a důsledků, determinujících naše způsoby konstrukce reality. Iniciuje je prostřednictvím procesů a původních objektů, které jsou fyzicky, nebo konceptuálně spojené většinou se sonickým univerzem. Jeho práce zkoumají estetické a společenské oblasti, prostřednictvím předem připravených událostí a dokumentují jejich důsledky. Výzkum se soustřeďuje také na přesahy mezi stabilitou, selháním, simulací a zranitelností. Používá široké spektrum médií včetně site-specific intervence, akce, fotografie, videa, sochy a zvukové instalace. Vystupoval živě a vystavoval při různých příležitostech, včetně festivalů, galerií a muzeí v Evropě, Mexiku, USA, Kanadě, Rusku, Jižní Koreji a Japonsku.

Victor Mazón Gardoqui se narodil v roce 1982 v severním Španělsku, žije a pracuje v Berlině a v Bilbao. Studoval na Baskické Universitě ve studiu grafiky. Od roku 2009 působí jako pedagog ve studiu Experimentálních technologií v uměleckém kontextu na Hochschule für Grafik und Buchkunst v Lipsku. Jeho práce byly předvedeny, nebo vystaveny v muzeích, galeriích a veřejných prostorech v Německu, Španělsku, Švýcarsku, Rusku, Maroku, Italii, Česku, Slovensku, Maďarsku, Nizozemí, Švédsku, Norsku a Rakousku.

http://r-aw.cc je platforma operující v Berlíně a Mexico City. Specializuje se na průzkum oblasti korupce dat, propagandy, designu, skrytých signálů, jejich amplifikace a psycho-akustikou, formou kolektivních procesů, site-specific intervencí a publikování informací v širokém spektru formátů.

http://r-aw.cc/snuff
www.botanamexicana.cz

informace a přihlášení: hybler et iim.cz