školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Těsto našich babiček

Večer projektu Děda
Čt 20.2. - 15:00

Tajemství receptů babiček a dědečků. Společné mezigeneračně a mezigenderově vyvážené kuchtění.

Audiovizuální instalace Děda, která proběhne od 10. - 27. 2. souběžně v Komunikačním prostoru Školská 28 a v Galerii E připomíná téma mezigeneračního míjení. Adam Podhola (1987), jeden z organizátorů projektu, navázal prostřednictvím fotoalb z 50. a 60. let užší vztahy se svým prarodičem Jánem Hrubým (1929). Vedle fotografova vnuka tvoří tým iniciátorů projektu další absolventi různých vysokých škol: Kateřina Frejlachová (1986) a David Hájek (1986). Médium fotografie je zaujalo jak kvalitami formy, tak obsahu. Zamýšleným těžištěm výstavy byly zpočátku závěsné exponáty, neboť barevný nosič přesahuje ve svém původním zpracování kategorii běžné rodinné fotografie. V Komunikačním prostoru Školská 28 však dostalo přednost zdůraznění příběhu setkání dvou generací, tedy sociální role média. V Hrubého snímcích nepřevládá estetický rukopis a galerijní potenciál. Předurčeny byly k privátnímu zachycení prožitků. Přesunem do kontextu současnosti ovšem nabývají ozvěny individuálních vzpomínek nadosobního rázu.

Projekci 235 záběrů (vybraných z více než čtyř stovek snímků) doplňí zvuková instalace audiozáznamů a katalog. Projekt se tedy vztahuje také k poměru obrazu a osobního svědectví. Publikaci uvádí text Josefa Mouchy. V Galerii E seniorského Centra Elpida bude umístěno na patnáct zvětšenin.

Doprovodný program:

čtvrtek 20. 2. 15.00 Upeč třeba chleba - Těsto našich babiček /Galerie Školská 28/
sobota 22.2. Mezigenerační fotomaraton /Centrum Elpida a Galerie Školská 28/
čtvrtek 27. 2. 18.00 Projekce a poslech obrazových a/nebo zvukových rodinných záznamů, listování rodinnými alby. /Galerie Školská 28/
středa 12. 3. 15:00 Správa a archivace fotografií. Seminář digitální fotografie pro seniory. /Centrum Elpida/

Spolupracující organizace: Galerie Školská 28 (DEAI/setkání), Galerie E (Elpida)
Technická spolupráce: Stanislav Abrahám, Michal Kindernay, Jan Bartoš
Podpora: Magistrát hlavního města Prahy, Ministerstvo kultury ČR, Evropský program Mládež v akci

Mediální partner: Kulturní čtrnáctideník A2, Artmap,

Další fotografie 

pita
kuchyn
babi?ka
piti