školská 28

komunikační
prostor

Newsletter

Přihlásit se k odběru Newsletter feed

Vyhledávání

Touchscreen controllers

workshop improvizované elektronické hudby se Slavem Krekovičem
6.6.7.6.

Tablety nebo chytré telefony s dotykovým displejem přinášejí nové možnosti bezdrátového ovládání zvukových procesů v počítači. Cílem workshopu je vytvořit si vlastní platformu flexibilního kontroleru založeného na dotykovém ovládání a protokolu OSC, který bude možné použít při kolektivní wifi improvizaci.
Během workshopu se budeme zabývat technickým propojením jednotlivých zařízení, volbou vhodného zvukového materiálu pro improvizaci a způsobům, jak ho v reálném čase efektivně manipulovat prostřednictvím dotykových obrazovek (aplikace TouchOSC, Lemur apod.).
Znalosti programování nejsou nutné, ale budou se hodit zkušenosti s kreativními zvukovými softwary (Ableton Live, MAX/MSP, ppooll, Pure Data...). Účastníci by si měli přinést vlastní počítač a podle možností tablet nebo chytrý telefon (iOS nebo Android), popřípadě se dopředu informovat o možnosti zapůjčení.

Workshop vede Slavomir Krekovič.
Workshop proběhne ve čtvrtek 6.6. od 13 do 18 h, pátek 7.6. od 13 do 18 h, bude završen společným koncertem Touchscreen Orchestra složeným z účastníků v pátek v 19 h.

Maximální kapacita 10 účastníků.

Nutná je registrace emailem na touchscreen.workshop@gmail.com

Pobyt Slavomira Krekoviče v Praze je podpořen v rámci programu Visegrad Artist Residency Program - Visual and Sound Arts.
http://visegradfund.org/residencies/visual-sound/

Vstupné: 200 Kč

About the Artist 

Další fotografie 

Touchscreen controllers
Touchscreen controllers
Touchscreen controllers
Touchscreen controllers